įsiminti


Kartingų nuoma www.kartas.lt
LED lemputės
Finišavo 2015-2016 metų sezonas 0
Praėjusį savaitgalį Elektrėnuose, Speedway kartodrome, praūžė paskutinis KartLive 2016 taurės etapas. Etapas nebuvo gausus dalyvių, kadangi dauguma sezono intrigų buvo išspręstos dar iki varžybų pradžios, tačiau dėl to nė kiek nenublanko dalyvavusių sportininkų kovos grožis.
KartLive turnyras užbaigė savo 9-ąjį sezoną ir yra vienas seniausių Lietuvoje. Turnyre naudojama pati greičiausia pramoginė technika Baltijos šalyse, o dalyvius ne mažiau džiugina ir tai, kad technika yra maksimaliai panašaus pajėgumo. Pvz. paskutiniame etape kvalifikacijos nugalėtoją nuo paskutinės kvalifikacijos vietos skyrė vos 0,7 sek. Šiemet pirmą kartą KartLive vyko šaltuoju metų laikotarpiu – nuo spalio iki gegužės mėnesio. Tai leido išbandyti pačias įvairiausias oro sąlygas: buvo dvejos varžybos ant sniego, keletas klastingų lietaus etapų ir tik sezono pabaigoje orai leido grįžti prie labiau įprasto – sauso ir saulėto oro.
Kadangi dar neprasidėjus varžyboms sezone pergalę jau užsitikrino Darius Maciulevičius, jis nusprendė siekti aukštumų ArtKart turnyre, vykusiame tą pačią dieną ir varžybose nedalyvavo. Tačiau po iškovoto trofėjaus pakvietėme Darių pasidalinti įspūdžiais:

Speedway: Kuris sezono formatas labiau patinka - vasarinis ar žieminis?
D.M.: Abu formatai turi savo privalumų ir trūkumų. Vasaros privalumas yra geras oras, o tai yra glaudžiai susiję su dalyvių gausa. Nors šaltuoju metų sezonu susirenka gerokai mažiau dalyvių, tačiau visi labiau motyvuoti ir atkaklesni- užgrūdinti. Žiemą kyla daugiau iššūkių su technika, bet man tai gal net labiau patinkantis metas, nes nugalėtojas išaiškinamas įvairesnėmis sąlygomis: per lietų, sniegą, ledą ir šaltį. Tokiomis sąlygomis stabiliausias vairuotojas mano nuomone ir yra vertas nugalėtojo titulo, nes yra įvairiapusiškesnis, o tai liudija jo meistriškumą. Be jokios abejonės, idealiomis sąlygomis greitis yra didesnis ir tai suteikia daugiau adrenalino, tačiau gerų oro sąlygų netrūko ir šiame sezone. Kadangi Kart-Live nebesibarsto po Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos trasas, tokiu būdu, man atrodo, labiau tinkantis yra žieminis sezono formatas, idant nepabostų trasa.
Speedway: Kuri kova trasoje šiemet įsiminė labiausiai?
D.M.: Man asmeniškai, bene labiausiai įsiminė, berods, 4-ojo etapo kova itin permainingomis ir gana atšiauriomis sąlygomis, kai finale lyderiai keitėsi bemaž 6 kartus. Aš startavau iš peletono vidurio, bei turėjau progą stebėti priekyje važiavusių lyderių kovas ir, mano laimei, klaidas. Priekyje startavę pilotai kovojo itin aršiai, tad man pavyko išlaikyti “kovinį” atstumą po starto ir iki paskutiniųjų posūkių atsikovoti visas prarastas pozicijas kvalifikacijoje. Ši pergalė suteikė daug pasitikėjimo, tad vėlesniuose etapuose jaučiausi daug užtikrinčiau.

Taigi, paskutiniajame etape nugalėjo Simonas Kvedaras. Simonui sezonas nebuvo sėkmingu dėl praleistų trejų varžybų, tačiau pergalė paskutiniajame etape tapo puikiu paguodos prizu. Antrasis etape ir sezone finišavo Marijus Jašinskas. Trečiasis – Vytautas Leščiauskas, tačiau iki trečiosios vietos sezone jam pritrūko 2 taškų. Trečiąją vietą sezono įskaitoje užėmė Rokas Bilevičius. Pastaroji intriga ir buvo vienintelė etape, ir tęsėsi iki paskutiniųjų ratų, mat Rokui etape sekėsi ne ypač gerai ir jis finišavo tik šeštoje pozicijoje. Na, o Vytautui pritrūko tik vieno laiptelio ant podiumo, kad sezonas būtų įvertintas taure.
Komandinį trofėjų iškovojo Marijaus ir Roko duetas, pasivadinęs Prancing Helmets vardu.
KartLive dešimtajam, jubiliejiniam, sezonui pakvies spalio mėnesį.

Ar domintų Kart-Live vasaros sporto šventė
Taip
61% 
Ne
0% 
Jei bus ne atostogų metas
39% 

Kaip vertėtų spresti ROK taurės dalyvių mažėjimo problemą?
Suteikti geras sąlygas LKF dalyviams
5% 
Suteikti sąlygas naujokams (išnuomoti techniką)
42% 
Stengtis susigražinti pasitraukusius sportininkus
5% 
Tikslas pateisina visas tris priemones
37% 
Kita...
11% 
Registruotis
Kart-Live 2016 L
1.Vilius Reškevičius9494
2.Deividas Navagruckas5050
3.Karolis Smalskas2525


Kart-Live 2016 H
1.Marijus Jašinskas153171
2.Vytautas Leščiauskas120129
3.Darius Maciulevičius105105
4.Simonas Kvedaras104116
5.Gediminas Kasilauskas9292
6.Mykolas Gudžius9198
7.Robertas Valkeris7272
8.Mindaugas Kasilauskas6767
9.Aras Žemaitaitis6262
10.Saulius Lagūnas5959
© 2007 Jaunimo Sporto Rėmimo Asociacija. Autoriaus teises saugo įstatymas